در دیدار مسئولان صندوق رفاه با رییس دانشگاه مطرح شد: ۲ خوابگاه جدید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درآستانه بهره برداری است/ ابراز رضایت از زیرساخت های دانشجویی

برنامه ریزی برای تکمیل، تجهیز و بهره برداری از خوابگاه های نوساز و ارزیابی امکانات دانشجویی از مهمترین موارد مطرح شده در دیدار مسئولان صندوق رفاه وزارت بهداشت با رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بود.

به گزارش مفدا شاهرود، نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شاهرود با رئیس بودجه و معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت روز یکشنبه به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد. در این نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع و همچنین مدیران بودجه و امور دانشجویی دانشگاه نیز حضور داشتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به ساخت ۲ خوابگاه جدید این دانشگاه اظهار کرد: این خوابگاه ها با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصد در صورت تکمیل و تجهیز برای سال تحصیلی آینده به بهره برداری می رسد.

دکتر “رضا چمن” تجهیزات رفاهی دانشجویی این دانشگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: با انجام برنامه ریزی برای آینده و افزودن کمی و کیفی امکانات می توان وضعیت کنونی را نیز بهبود بخشید.

وی یادآور شد: برای تکمیل و تجهیز خوابگاه های نوساز در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز از سوی صندوق رفاه، دانشگاه نیز می تواند یک سوم هزینه باقی مانده را تأمین کند تا این ۲ خوابگاه برای ماه های آتی به بهره برداری برسد.

همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه این دانشگاه دارای ۲ مجموعه خوابگاهی دختران و یک خوابگاه برای اسکان دانشجویان پسر است، ابراز کرد: در این خوابگاه ها هم اکنون حدود یکهزار دانشجو اسکان یافتند.

دکتر “سید شاهرخ آقایان” با اشاره به افزایش ظرفیت اسکان دانشگاه در صورت بهره برداری از طرح های جدید، تصریح کرد: خوابگاه جدید دختران در سه طبقه سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و خوابگاه جدید پسران سه هزار و ۳۶۸ متر مربع زیربنا دارد.

وی ادامه داد: هر یک از این ساختمان ها گنجایش پذیرش دستکم ۲۵۰ دانشجو را خواهد داشت.

رئیس بودجه صندوق رفاه وزارت بهداشت نیز در این دیدار زیرساخت های رفاهی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را نشانگر تلاش و برنامه ریزی مسئولان پیشین و کنونی این دانشگاه دانست و تصریح کرد: چنین ظرفیتی در حوزه فرهنگی و دانشجویی در ایجاد رضایتمندی و آرامش در بین دانشجویان بسیار تأثیرگذار است.

دکتر “حمید رئیسی” با تأکید بر عزم صندوق رفاه برای کمک به دانشگاه در تکمیل و تجهیز خوابگاه های نیمه تمام یادآور شد: خوابگاه پسران با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت با تکمیل و تجهیز و خوابگاه دختران تنها با خرید تجهیزات مورد نیاز می تواند به زودی افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی افزود: کیفیت مصالح به کار رفته در ساخت این طرح ها، تلاش، نظارت و سلیقه خوب مسئولان دانشگاه را نشان می دهد که خود می تواند رضایت دانشجویان را به همراه داشته باشد.

معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز در این نشست با ابراز رضایت از امکانات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به ویژه در حوزه خوابگاه ها به نسبت دیگر دانشگاه ها، یادآور شد: به تازگی ردیف اعتباری برای تعمیر و تجهیز خوابگاه های دانشجویی به صندوق رفاه تعلق گرفته و ضمن بازدید از طرح های در حال ساخت دانشگاه ها، این اعتبارات برای تکمیل آن ها توزیع می شود.

دکتر “بهزاد تدین” یادآور شد: صندوق رفاه در سال گذشته به ۲ هزار و ۳۷۶ متقاضی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در مجموع حدود ۲۰ میلیارد ریال انواع تسهیلات دانشجویی پرداخت کرده است.

وی همچنین با اشاره به تلاش های این صندوق برای ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی ابراز کرد: تاکنون فقط وام ضروری و ودیعه مسکن به دانشجویان این مقاطع تعلق می گرفت اما با پیگیری های انجام شده از ماه های آینده می توان ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه به ۱۰ هزار دانشجوی متقاضی پرداخت کرد.

معاون تسهیلات صندوق رفاه وزارت بهداشت اضافه کرد: علاوه بر این بر اساس تفاهم نامه ای میان این صندوق و سازمان بیمه سلامت، مشکل بیمه درمانی دانشجویان دستیاری نیز برطرف می شود.

گفتنی است امروز رئیس بودجه و معاون تسهیلات صندوق رفاه وزارت بهداشت به همراه معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیران امور دانشجویی و امور عمومی و همچنین مدیر توسعه منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از خوابگاه های “سامان”، “شقایق” و “نرگس” و خوابگاه های نوساز این دانشگاه بازدید کردند. بازدید از مجموعه ورزشی، زمین چمن و سلف سرویس نیز از دیگر برنامه های آنان در سفر یک روزه به شاهرود بود.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *