سفر رئیس صندوق رفاه وزارت بهداشت به استان/ قول مساعد مهندس رحیمی برای کمک به دانشگاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سفری دو روزه به استان، از فضاهای خوابگاهی، ورزشی دانشگاه بازدید و قول های مساعدی برای رفع مشکلات زیرمجموعه های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه داد

به گزارش مفدا بیرجند، مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت که با همراهی دکتر محمدعلی شهامی مدیر سرمایه گذاری و اقتصادی صندوق رفاه دانشجویان و همچنین مدیر حراست معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت شب گذشته وارد بیرجند شد، با ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه، طی دو روز از خوابگاه های متاهلین، الزهراء، ولیعصر(عج)، سالن های ورزشی نشاط و ولیعصر(عج) و بیمارستان آنکولوژی رادیوتراپی ایرانمهر بازدید کرد و پس از برگزای دو نشست با همکاران معاونت فرهنگی دانشجویی در اتاق شورای این معاونت و با رئیس دانشگاه و معاونین فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در مجتمع فرهنگی رفاهی سلامت راهی طبس و بازدید از دانشکده پرستاری مامایی این شهرستان شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه پس از ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، گفت: در اتفاقی خاطره انگیز، شهید گمنامی که در سال ۹۱ در مقبره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی همدان به خاک سپرده شده بود، شناسایی شد.
مهندس رحیمی افزود: با شناسایی شهید علی فرج پور، انتظار و آروزی ۳۱ ساله خانواده این شهید گرانقدر پایان یافت.
برخورد گرم با دانشجویان دانشگاه در سلف سرویس و در جریان بازدید از فضاهای خوابگاهی ورزشی و دلجویی صمیمانه از بیماران سرطانی بستری در بیمارستان ایرانهمر و قدردانی خالصانه از توان مضاعف دکتر لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، مدیریت اخلاق مدارانه دکتر دهقانی رئیس دانشگاه، دکتر جوادی معاون فرهنگی دانشجویی و سایر مدیران و زحمات همکاران این معاونت از نکات ارزشمند حضور مهندس رحیمی در دانشگاه بود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه با تسلیت شهادت سردار محبوب دلها گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نماد غرور ملی ما ایرانی ها است.
مهندس رحیمی با تاکید بر الگوگیری از سبک زندگی سردار شهید سلیمانی افزود: اگر کسی به دنبال تدریس شجاعت، شهامت، تواضع در عین قدرت، رفتارهای مهربانانه و… است باید از زندگی این سردار شهید الگو بگیرد.
وی با اظهار اینکه باید یاد و خاطره این شهید بزرگوار در محافل و مجالس دانشگاهی و در سطح جامعه زنده نگه داشته شود خاطرنشان کرد: شهادت این سردار بزرگ اسلام، نقطه عطفی در اجرای برنامه و فعالیت های فرهنگی است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه امید و نشاط لازمه فعالیت در حوزه فرهنگی دانشجویی و کار با قشر جوان است گفت: باید این دو مولفه در جامعه تقویت شود.
مهندس رحیمی با اظهار اینکه جنس کار در حوزه فرهنگی دانشجویی بر روال دستور پذیری نیست و بر اساس مذاکره و گفتمان برای پیشبرد اهداف آن است افزود: باید توانمندی هایی که داریم را به دانشجویان منتقل کنیم و در عین حال آنان را از ضعف ها و کمبود امکاناتی که وجود دارد نیز آگاه نماییم.
وی با اظهار اینکه افراد با برنامه می آیند و کارنامه ای برجا می گذارند خاطرنشان کرد: آنچه که برای فعالیت در این حوزه ارزشمند می باشد توانمندی و بالندگی دانشجویانی است که قرار است در نظام سلامت کار و فعالیت کنند و چه بسا مسئولین رده بالای عرصه سلامت از بین این دانشجویان باشد
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره بیان اینکه مکارم اخلاق پیامبر از برجسته ترین صفات ایشان است گفت: رفتار کریمانه، اخلاق مدار و برخورد انسان مدارانه با افراد، باعث همدلی و همکاری بهتر در مجموعه های کاری می شود.
مهندس رحیمی با تاکید بر تکریم والدین گفت: دعای خیر پدر و مادر گره گشای بسیاری از مشکلات زندگی است
وی با ابلاغ سلام دکتر لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت به همکاران دانشگاه، از علاقه وافر دکتر نمکی وزیر بهداشت به حوزه دانشجویی گفت و افزود: یکی از مهمترین انتظارات وزیر بهداشت از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهتر شدن وضعیت خوابگاه ها است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه قدر داشته هایی که در دانشگاه داریم را باید دانست گفت: از مفدا انتظار می رود، دستاوردها، توانمندی ها و خدماتی که در حوزه فرهنگی دانشجویی ارائه می شود را به بهترین نحو ممکن منعکس نماید.
مهندس رحیمی با بیان اینکه نتیجه هر عملیات، برنامه و کاری که در صندوق رفاه دانشجویان رخ می دهد، باید به نفع دانشجو باشد گفت: به همین منظور در کنار دانشگاه ها قرار داریم تا کمک شود بخشی از مشکلات آنان را رفع کنیم
وی با اشاره به بازدیدهایی که در اماکن دانشجویی دانشگاه داشته است، مدل طبخ و توزیع غذا در دانشگاه را قابل قدردانی دانست و برای تامین بخشی از تجهیزات و امکانات مورد نیاز زیر مجموعه های معاونت فرهنگی دانشجویی از سوی صندوق رفاه وزارت بهدشت و پیگیری از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت قول مساعد داد
مهندس رحیمی با بیان اینکه خود را با افتخار عضوی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند می دانیم توصیه به شروع به ساخت خوابگاه جدید در دانشگاه با مساعدت خیرین سلامت کرد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *