رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اختصاص پاداش نقدی به دانشجویان علوم پزشکی فعال در پویش دانشجویی مقابله با کرونا خبر داد.

مهندس بهروز رحیمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه ایرنا گفت: شیوع ویروس کرونا و راه اندازی پویش دانشجویی مقابله با کرونا نشان داد که بار دیگر دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان علوم پزشکی پای ثابت کمک رسانی در مواقع دشوار و حساس هستند.

وی افزود: به همین منظور صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد تا کمک های مادی را به عنوان پاداش، مزایا یا مشوق به آن دسته از دانشجویان علوم پزشکی که در پویش دانشجویی مقابله با کرونا شرکت کردند و به بیماران، پزشکان و مسئولان یاری رساندند، اعطا کند.

تعویق پرداخت اقساط وام‌های دانشجویان وزارت بهداشت

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در ادامه گفت: بر اساس توافق صورت گرفته به دلیل شیوع ویروس کرونا، دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی می‌توانند اقساط وام‌های دانشجویی ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ را بدون پرداخت جریمه به انتهای اقساط خود منتقل کنند.

مهندس رحیمی افزود: همچنین دانشجویانی که تمایل به پرداخت اقساط خود را دارند بدون مراجعه به بانک و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی صندوق به آدرس اینترنتی “www.srd.ir” نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان و دانش آموختگان می‌توانند جهت هر گونه تسویه حساب بدون مراجعه حضوری به صندوق و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی صندوق نسبت به درخواست خود اقدام و پاسخ خود را کمتر از ۲۴ ساعت دریافت کنند.

همدلی و مهربانی شرط مقابله با کرونا

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم در پیش گرفتن رفتار مهربانانه در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از هرچیز نیازمند افزایش مهربانی ها نسبت به یکدیگر هستیم. شرایط کنونی ایجاب می کند که همدلی میان مردم افزایش یابد تا بتوان با بردباری و صبوری هرچه بیشتر آن را پشت سر گذاشت.

منهدس رحیمی در ادامه به نقش پررنگ دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی برای مشارکت در پویش دانشجویی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: دانشجویان علوم پزشکی به واقع نقش پررنگی در این پویش ایفا کردند و کمک های خود را در این زمینه دریغ نکرده و به یاری مسئولان و وزارت بهداشت در مقابله با کرونا شتافتند.

به گزارش ایرنا، تا روز ۲۴ اسفند ماه، چهار هزار و ۵۷ دانشجو به پویش دانشجویی مقابله با کرونا با عنوان «زندگی دست یاریگر توست» پیوسته‌اند که از این بین ۲ هزار و ۶۶۱ دانشجو از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مشارکت داشته‌اند و بالاترین استقبال از سوی دانشجویان رشته پرستاری صورت گرفته است.

پویش دانشجویی مقابله با کرونا با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد به هدف مقابله باویروس کرونا در حال فعالیت است و دانشجویان مشارکت‌کننده در زمینه‌های مختلفی چون امداد و کمک رسانی، تولید محتوا، خبر و اطلاع رسانی، طراحی و گرافیک، ترجمه متون درباره ویروس کرونا که در موسسات پژوهشی و سازمان بهداشت جهانی منتشر می‌شود، یافته‌های پژوهشی، پادکست، کلیپ و اپلکیشن و… فعالیت می‌کنند.
همچنین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تا کنون بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند. به طوری که بالغ بر دو هزار و ۶۶۱ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی از بین چهار هزار و ۵۷ دانشجو به چشم می‌خورد.
در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز دانشجویان پرستاری، پزشکی و بهداشت به ترتیب بیشترین میزان مشارکت را داشته‌اند.
دانشجویان در قالب کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و ورزشی، همتایاران سلامت، تشکل‌های اسلامی، نشریات و… در این پویش حضور و مشارکت فعال دارند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *