رییس بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد: تلاش وزارت بهداشت برای حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان

رییس بسیج جامعه پزشکی گفت: ما در شرایط تحریم راهی نداریم جز اینکه خودمان در حوزه سلامت، محصول را تولید کنیم و فناوری تولید فناوری را به دست آوریم.

به گزارش وبدا، دکتر ابراهیم متولیان در مراسم افتتاحیه رویداد استارتاپی نوآوری فناورانه در توسعه سلامت امن، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم تا هجوم رسانه‌ های بیگانه موجب تفرقه در کشور شده و دستاوردهای انقلاب اسلامی که با شهادت بسیاری از فرزندان کشور به دست آمده است، از بین رود.

وی ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان در سانحه هواپیمای اوکراینی، بیان کرد: نباید اجازه دهیم که دشمن به ما آسیب بزند؛ اتفاقات و ناآرامی های اخیر به دشمن جرأت داد تا سردار قاسم سلیمانی را به شهادت برساند و اکنون هم به دنبال سواستفاده از ماجرای سقوط هواپیما هستند.

رییس بسیج جامعه پزشکی در ادامه با اشاره به نقش فناوری در حوزه سلامت، گفت: ما در شرایط تحریم راهی نداریم جز اینکه خودمان در حوزه سلامت، محصول را تولید کنیم و فناوری تولید فناوری را به دست آوریم، شعارهای بسیاری در این حوزه تا به حال داده شده است که عملی نشده‌ اند و تلاش وزارت بهداشت این است که این شعارها را به واقعیت تبدیل کند و استانداردهای تجهیزات پزشکی و تولیدات دارویی ما به سطح جهانی برسد.

دکتر متولیان عنوان کرد: این همایش یک روزه، نتیجه کار دوره ای و طولانی مدت بوده که با هدف درک نیاز واقعی کشور در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی از سوی شرکت‌ های دانش ‌بنیان با هدف حمایت از این افراد برگزار شده است. ۶۴ شرکت در مسابقه ما شرکت کردند که ۱۳ شرکت انتخاب شده و امروز از آنها تقدیر می ‌شود.

وی در خصوص سلامت امن، توضیح داد: سلامت امن به معنای انتخاب بهترین روش درمانی با کمترین عارضه ممکن و در کوتاه‌ ترین زمان است، بدون آنکه فعالیت اضافه‌ ای انجام شود. یکی از اهداف این نوع فعالیت‌ها کاهش ارزبری برای واردات دارو و تجهیزات به کشور است که با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان میسر خواهد شد.

رییس بسیج جامعه پزشکی کشور خاطرنشان کرد: استارت تاپ ها محصولات خود در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و روش های درمانی نوآورانه در زمینه پیشگیری و درمان بیماری ‌ها معرفی و تولید کرده اند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت امروز معرفی شده و از آنها حمایت می شود.

دکتر متولیان گفت: مهمترین هدف ما این است که شرکت های دانش بنیان نیازهای کشور را درک کرده و فناوری هایی که به تولید آن رسیده اند را بومی کنند و وزارت بهداشت نیز از آنها حمایت کند تا با توجه به شرایط اقتصادی مملکت، نیازی به واردات داروها و امکانات درمانی نباشد.

گفتنی است در این مراسم از استارت آپ های برگزیده تقدیر شد.

اشتراک

نظرات را بخوانید

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *